Nakon što je Grad Virovitica ustupio na korištenje stambenu zgradu u vrijednosti oko 900 tisuća kuna na razdoblje od 20 godina, izdao je građevinsku dozvolu za izgradnju skloništa za žrtve obiteljskog nasilja investitoru Virovitičko-podravskoj županiji. Zgrada će biti obnovljena i prenamijenjena u zgradu javne i društvene potrebe. Od ove godine Grad Virovitica sufinancirat će rad skloništa u iznosu od 40 tisuća kuna godišnje temeljem Sporazuma o sufinanciranju koji je Virovitičko-podravska županija sklopila s gradovima i općinama.