Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Gradski muzej

Gradonačelnik čestitao Međunarodni dan muzeja

  virovitiac.hr/foto Ivan Borbaš           19.05.2022.
Gradonačelnik čestitao Međunarodni dan muzeja

Povodom Međunarodnog dana muzeja, 18. svibnja, gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin sa suradnicima posjetio je Gradski muzej Virovitica i čestitao djelatnicima njih Dan i veliki uspjeha koji je muzej ove godine ostvario - nominaciju i sudjelovanju na dodjeli nagrade za najbolji europski muzej godine.

Virovitički muzej jedini je iz Hrvatske i šire regije koji je u Estoniji konkurirao za ovaj muzejski Oscar. Ravnateljica Mihaela Kulej predstavila je muzej pred 400-tinjak djelatnika iz cijele Europe, a muzej je dobio priznanje za izniman doprinos muzejskoj djelatnosti.

– Prije svega čestitatam vam volji, trudu i upornosti jer ste zahvaljujući tome u društvu najboljih u Europi. Neizmjerno smo ponosni jer je Virovitica u najboljem svjetlu predstavljena na europskoj sceni. Budite i dalje čuvari našeg kulturnog i povijesnog blaga i pokretači kulturnih događanja - rekao je Kirin.




Još iz kategorije Gradski muzej