Gradski muzej Virovitica nominiran je za nagradu “Najbolji slavenski muzej ŽIVA 2022.” Dodjela nagrada održat će se u Brežicama (Slovenija) u petak 18. studenog. Skup slavenskih muzealaca, na kojem će pred dvjestotinjak sudionika predstaviti i virovitički muzej, održava se u tom gradu od 16. do 19. studenoga.