KOLAR inflacija je odgovornost Vlade, ne može se prebaciti na trgovce
Sindikati upozorili na probleme u obrazovanju povodom Međunarodnog dana obrazovanja
HAKOM-ova brošura Ključevi sigurnog interneta za 50.000 učenika
Nova TV priprema ponudu za dodjelu nove koncesije
Sabor u petak glasa o vraćanju Josipa Dabre u saborske klupe
Uručeni Sporazumi o preventivnim pregledima za hrvatske branitelje za 2025.
SLJEPĆEVIĆ Naš film govori i o situaciji u kojoj smo danas

  Aktualnosti

Hajdaš Dončić: Osoba koja je djetetu dala bombu ne zaslužuje sjediti u Hrvatskom saboru

  sdp/vn           26.02.2025.
Hajdaš Dončić: Osoba koja je djetetu dala bombu ne zaslužuje sjediti u Hrvatskom saboru

Nakon glasanja javnosti se obratio predsjednik SDP-a, Siniša Hajdaš Dončić, kojemu su i u Domovinskom pokretu, ali i ostatku oporbe zamjerili što je sa zastupnicima svoje stranke ostao u sabornici i držao kvorum vladajućima. “SDP je ozbiljna politička stranka, koja ne misli na imunitetu saborskog zastupnika, koji ne zaslužuje biti saborski zastupnik, rušiti ili ne rušiti kvorum, to je ključno. DP, koliko ja znam, ima tri ministra u vladi. I sad ta tri ministra u vladi, oni bez problema, mogu u saborsku proceduru poslati zahtjev za opoziv Turudića. Ja im to javno sada kažem. Mi ćemo taj zahtjev podržati. Ali da netko prebacuje odgovornost, tko je u onom blatu zajedno s HDZ-om, na SDP, taj film sigurno neće gledati”, poručio je Hajdaš Dončić Domovinskom pokretu.

SDP je uvijek bio principijelan, poručio je predsjednik te stranke. “Ako smo pričali da je Turudić loš prvi državni fiškal, onda je za nas dalje loš. Ništa se nije promijenilo. Ako su neki ljudi prije četiri ili pet mjeseci, ili četiri ili pet tjedana, ili tjedan dana, zazivali da gospodin Dabro bude uhapšen i procesuiran, što se danas promijenilo? Dakle, naš stav je jasan. I dok sam predsjednik SDP-a, naš stav će biti jasan. Dakle, osoba koja je djetetu dala bombu, zaslužuje li da sjedi u Hrvatskom saboru? Hajde malo razmislite o tome”, dodao je Hajdaš.

SDP će, kazao je, pričekati sljedeće glasanje na kojem se neće uključiti kako bi vidjeli postoji li većina. “Ili je to sve zajedno jedan veliki igrokaz Andreja Plenkovića i Turudića? Tko će garantirati da će gospodin Dabro završiti u zatvoru? Tko to garantira danas? Može čovjeka samo ispitati i pustiti ga. Znači, desne političke stranke si na SDP-u sigurno neće bildati rejting. Znači, mi smo jasni, principijelni. Jasni smo kao dan. Kao jutarnja rosa smo jasni”, rekao je Hajdaš Dončić.

Na pitanje vidi li on u situaciji s Dabrom političku igru, kazao je: ‘Ako imate državnog odvjetnika koji je na daljinskom upravljaču Andreja Plenkovića, naravno da je politička igra prisutna.’

Komentirao je izjavu Josipa Dabre koji je očekivao da SDP ne sudjeluje u glasanju, odnosno da ne glasa za.

“Znači što, ja da njih branim? I onda oni drugi dan da skoče i vele – ‘Dobar dan, evo, tu smo Plenkoviću. Sviđa nam se, imamo tri ministra, pet soma eura plaću. Imamo naše saborske zastupnike i direktore državnih poduzeća.’ Taj film nećete gledati kod mene. Zaboravite”, rekao je Hajdaš Dončić.

Priznao je da mu je čudno da se Dabru uhićuje nakon 40 dana, kao što mu je čudno i što se uhitilo SDP-ovu saborsku zastupnicu Barbaru Antolić Vuporu. “Da, čudno mi je. Znači, svi svjedoci su vjerojatno već ispitani. Pitanje je da li će uopće biti u zatvoru. Ajmo vidjeti”, rekao je.

Upitan za komentar Milanovićeve izjave o Dabri i poziv zastupnicima da razmisle kakvu će odluku donijeti, Hajdaš Dončić je rekao: “SDP ima svoj Klub zastupnika. SDP je hrvatska politička stranka koja ima stajalište, ako ste možda primijetili u zadnje vrijeme, o svim nekim bitnim stvarima ili bitnim nekim točkama koje tište hrvatsko društvo. Dakle, SDP vam je centrala na Ibleru. A nije ni na Pantovčaku, a nije niti na Markovom trgu. Vrlo jednostavno i vrlo jasno. Ali uskoro će biti i centrala, i jedan dio SDP-a će biti na Markovom trgu. Vjerujte mi. Čekamo”, poručio je predsjednik SDP-a.

Podsjetimo, Sabor je sa 107 glasova za potvrdio jučerašnju odluku Mandatno-imunitetnog povjerenstva te tako skinuo imunitet Josipu Dabri za vođenje kaznenog postupka, a potom je s 99 glasova za i sedam protiv skinuo imunitet za lišenje slobode i određivanje istražnog zatvora.

Komentari




Još iz kategorije Aktualnosti