Udruga mladih PAUK Orahovica nastavila je tradiciju organizacije akustičnih večeri u sklopu manifestacije “Otvaranje turističke sezone”. Ove godine gosti akustične večeri bili su sjajni mladi glazbenici iz Valpova i Osijeka:
- I ove smo godine pokušali prirediti jednu prelijepu večer na vodi orahovačkog jezera. Hvala Bogu pa nas je poslužilo vrijeme, svirka je bila odlična, ljudi koji su došli ostavili su samo pozitivne dojmove. Hvala Bojanu & Ivi i duetu M & M štu su došli i počastili nas svojim vrhunskim glazbenim umijećem – rekao je predsjednik PAUK-a Mirko Kufner. Da ovi mladi glazbenici uistinu vrijede potvrdili su i Orahovčani stalnim bodrenjem i pljeskom te erupcijom oduševljenja nakon svake pjesme. Iva Kudlaček i Bojan Petovari iz Valpova već duže vrijeme sviraju i pjevaju zajedno:
- Sviramo sve moguće kombinacije, što se kaže sve što nam dođe. Ovakve akustične večeri radimo već evo pune četiri godine i ne biramo vrstu glazbe. Kao i uvijek kad nastupamo, ima tu uistinu svega, popa, rocka, čak i rapa, bluesa, funka i punka. Što se Orahovice tiče, ovdje je uistinu odlično, ljudi su nas sjajno prihvatili, ekipa iz udruge Pauk vrhunski ugostila i primila, a posebno nas se dojmila ova atmosfera svirke na vodi – rekao je Bojan Petovari. Duo M & M, inače dvije sjajne mlade glazbenice iz Osijeka Maja Batorek (18) i Mia Dimšić (21), oduševile su prisutne na akustičnoj večeri svojim briljantnim glasovima i izvedbama:
- Ambijent je u Orahovici uistinu prekrasan, svirati na vodi uz prigušena svjetla i svijeće te uz publiku koja zna osjetiti izvođača je nešto posebno. Vjerujem da ćemo na orahovačko jezero i u ovaj grad dolaziti često – započela je Mia. Duet M & M predstavila je mlađa članica Maja:
- Mi smo jako dugo prijateljice, sviramo zajedno u orkestru i tako je došlo do ideje da počnemo kao duet. Već evo godinu-godinu i pol sviramo i pjevamo zajedno ovako za širu publiku i sretne smo kad sviramo, jako se dobro osjećamo i zato nam je drago što smo dobile priliku ovdje u Orahovici – kaže Maja. Od Mije smo saznali što djevojke najviše vole svirati:
- Definitivno country, on nam je prirastao srcu pa nam mnogi i kažu da glasovi i način izvedbe vuku na tu vrstu glazbe. Iako sviramo sve, kada nešto želimo odsvirati i otpjevati, to ide otprilike na onu: Je l' znaš ovu pjesmu? Znam, 'ajmo! Imamo i nekoliko autorskih stvarčica koje nam je cilj u skoro vrijeme i prezentirati – zaključila je Mia. Oba dueta koja su nastupila u Orahovici zasigurno imaju veliki potencijal, a uz vrhunsko glazbeno umijeće i definitivno zapaženu budućnost.