Od 2021. godine do danas cijena paprike babure porasla je čak 200 posto. Je li takav rast cijena zabilježen i u Virovitici ili građani ondje svoje svakodnevne namirnice plaćaju još skuplje, bit će jedna od tema akcije koja će se održati u subotu, 18. srpnja, od 10 sati na Gradskoj tržnici u Virovitici.
Organizatori će tom prilikom govoriti o, kako je nazivaju, „Plenkovićevoj inflaciji“ te pozivaju građane da pogledaju prigodnu izložbu i upišu se u „Knjigu Plenkovićeve inflacije“. Posjetitelji će moći ispričati kako rast cijena utječe na njihov svakodnevni život, ali i čuti koje se mjere predlažu za suzbijanje inflacije.

Organizatori upozoravaju da su cijene namirnica koje građani svakodnevno kupuju dosegnule iznimno visoke razine te odgovornost za takvo stanje pripisuju ekonomskim i političkim odlukama Vlade Andreja Plenkovića.
Ističu i kako rast cijena u Hrvatskoj ne treba pripisivati isključivo globalnim političkim i gospodarskim okolnostima. Kritiziraju način korištenja europskih sredstava, navodeći da se raspoloživi novac, umjesto u projekte poput solarizacije krovova, navodnjavanja Slavonije i izgradnje logističkih centara za poljoprivrednike, usmjerava u projekte koje smatraju manje važnima za jačanje otpornosti hrvatskog gospodarstva.

Građane koji ne mogu doći na virovitičku Gradsku tržnicu organizatori pozivaju da više informacija potraže na stranici skupo.hr, gdje mogu doznati više o kampanji i rastu cijena.
Akcija počinje u 10 sati u subotu, 18. srpnja, na Gradskoj tržnici u Virovitici.