Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Rodoljub

Tamburaškom orkestru Rodoljuba Srebrna plaketa Paje Kolarića

  Emil Gazgek           05.06.2017.
Tamburaškom orkestru Rodoljuba Srebrna plaketa Paje Kolarića

Sinoć je završen 40. Međunarodni festival umjetničke tamburaške glazbe u Osijeku koji se od 1 do 4 lipnja održavao u tri slavonska grada u Osijeku, Đakovu i Valpovu. U konkurenciji 28 orkestara, Tamburaški orkestar Rodoljuba nastupio je druge večeri Festivala, u Centru kulture „Matija Petar Katančić“ u Valpovu.

Orkestar se vođen dirigenticom Mirnom Mihalković predstavio skladbama, Kamilo Kolb - Simfonjeta u G-Duru, I. stavak, Davor Bobić - Molto Baranja, a sa Ženskim vokalnim sastavom izvedena je skladba - Nekaj grmi z Otrovanca autora Bože Potočnika i Drage Britvića.

Članovi stručnog žirija Siniša Leopold, Franjo Batorek, Sanja Drakulić i Zdravko Šljivac, Rodoljubašima su za nastup dodijelili 87 bodova što je dovoljno za osvajanje srebrne plakete festivala.

U revijalnom programu u HNK Osijek, nastupio je Tamburaški orkestar Proljetne baranjske rapsodije sa čak 85 tamburaša, pod ravnanjem dirigenta Alana Bjelinskog a u čijem sastavu bilo osam članova Rodoljuba.

Na otvorenju festivala, Helena Sablić Tomić dekanica Umjetničke akademije u Osijeku, objavila je važnu novost ljubiteljima tambure i tamburaške glazbe, rekavši kako od slijedeće akademske godine kreće jedini hrvatski sveučilišni studij tambure.

Fotogalerija Facebook Virovitica.net




Još iz kategorije Rodoljub