Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Gradska knjižnica

TEDxViroviticaLibrary: „Moć priče“ ponovno u Gradskoj knjižnici

  gkv/vn           08.09.2025.
TEDxViroviticaLibrary: „Moć priče“ ponovno u Gradskoj knjižnici

Knjižnica u Virovitici ponovno će postati mjesto susreta ideja, inspiracije i priča koje mijenjaju pogled na svijet. Ovogodišnji TEDxViroviticaLibrary održat će se u petak, 12. rujna 2025. godine u 19 sati, u prostoru Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica, pod snažnom temom – „Moć priče“.

Publiku očekuju govornici iz različitih područja, koje povezuje jedno – svi znaju prepoznati i prenijeti snagu dobro ispričane priče.

Ulaz je besplatan, no broj mjesta je ograničen pa je potrebna rezervacija ulaznica putem e-maila knjiznicavirovitica@gmail.com.

Organizatori pozivaju sve zainteresirane da na vrijeme osiguraju svoje mjesto i budu dio događaja koji će, kroz inspirativne govore, pokazati koliko priča može oblikovati način na koji gledamo svijet. 

Ovogodišnji govornici dolaze iz raznih područja, a zajedničko im je jedno – svi znaju snagu dobro ispričane priče. 

Dijana Zorić: Priče koje ostaju
Vrhunska stručnjakinja za storytelling i pokretačica prvog hrvatskog Storytelling centra – StoryLab. Donosi uvid u to kako priče oblikuju naš identitet, poslovanje i kulturu. Ako ste se ikad pitali kako ispričati priču koja će odjeknuti – Dijana zna odgovor.
Ivana BašićPriča životu daje smisao
Profesorica književnosti i logoterapeutkinja koja priče koristi kao terapijski alat. Jedna je od predstavnica biblioterapije u Hrvatskoj i pokazat će kako čitanje i pripovijedanje pomažu u suočavanju s izazovima i otkrivanju dubljeg smisla.
Mišo Grundler: Pričanje priča: urođeni nagon ili naučena navika?
Nagrađivani književni i audiovizualni prevoditelj te predavač nordijske književnosti. Donosi promišljanje o tome zašto pripovijedamo, od djetinjstva do odrasle dobi – i kako nas to čini ljudima.
Feručo LazarićŽivot je lijep i kad si slijep
Planinar, putopisac i motivacijski govornik koji je unatoč sljepoći osvojio Kilimandžaro, Ande i Himalaju. Njegova priča je snažan podsjetnik na to da granice često postoje samo u našim mislima.




Još iz kategorije Gradska knjižnica